17 sierpnia 2012

Powrót do szkoły

No cóż. Chyba trzeba się z tym pogodzić. Czas upływa nieubłaganie i koniec wakacji bliski. Dają nam o tym znać również bociany, które zbierają się na polach urządzając sejmiki. Kiedy polecą, będzie wiadomo, że koniec lata bliski.
Wiem, wiem, powiało chłodem ale na osłodę mam coś dla Was :)
Pierwsza niespodzianka to gif dla dzieciaków mówiący o tym jak dobrze przygotować się do szkoły.
A teraz... Czy nie irytowało Was (nauczyciele), że zeszyty w wąską linię są takie małe?  Dwa wyrazy w linijce i trzeci albo wciśnięty albo zapisany na następnej stronie. No ok, przy nauce literek jedna mała linijka wystarcza. W końcu nie możemy zamęczyć naszych podopiecznych. Ale
kiedy chcemy aby uczeń zapisał przynajmniej 3 razy jakiś wyraz to niestety możliwości są tu ograniczone. Wiecie, napiszecie takiemu delikwentowi wyraz hydraulik a on, niby nie specjalnie, kulfonami napisze h y d  r  a  u  l  i  k no i koniec linijki. Napisał? Napisał. Więcej razy już nie może, bo pod spodem czyha kolejny wyraz do napisania. Myślę że dobrym rozwiązaniem byłyby zeszyty A4 w wąską linię. Niestety, na razie dostępne są tylko w szeroką linię. No ale cóż stanowi taka przeszkoda dla kreatywnego nauczyciela ;-)
Zrobiłam dla Was, no i dla siebie oczywiście, szablon: A4 w wąską linię i kratkę.


Do pobrania tu
Jeśli ktoś nie może tego pobrać to mam małą instrukcję, jak samemu zrobić taką stronę.
Kartkę w kratkę robimy podobnie tylko ustawiamy więcej kolumn, ok 36 i nie pogrubiamy linii ani nie usuwamy linii bocznych.
 Pozdrawiam.


Reakcje:

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

http://chomikuj.pl/tabaluga0/liniatura+czerwona+a4+i+a5