2 stycznia 2015

Czas na grę!

Dzieciaki uwielbiają gry matematyczne dlatego często wykorzystuję je podczas lekcji. Wcale nie muszą to być gotowe gry kupowane w sklepach. Czasem wystarczy kartka papieru, pionek i kostka. Szukam różnych gier do wydrukowania w internecie, czasem je modyfikuję, czasem dzieciaki wymyślają nową grę na bazie tej, w którą przed chwilą grały. Korzystamy również z gier z pakietu Gramy w piktogramy.
Dużo ciekawych gier matematycznych znaleźć można w publikacjach Mirosława Dąbrowskiego na stronie http://www.trzecioklasista.edu.pl/kategoria/razem_z_dzieckiem Są one do pobrania w formacie pdf.
Jedną z gier zaproponowanych w w/w publikacji jest Zwierzak. Gra bardzo prosta i dająca wiele możliwości modyfikacji zasad. Tę samą grę można znaleźć pod angielską nazwą BUMP GAME lub ROLL AND COVER GAME Wpisując nazwę w polu wyszukiwania Google Grafika lub Pinterest (żeby móc wyszukiwać zasoby w serwisie Pinterest trzeba być zarejestrowanym i zalogowanym)
Wiele gotowych gier znaleźć można na stronie teacherspayteachers.com Aby móc pobrać grę należy zarejestrować się i zalogować. Jest to sklep zasobów edukacyjnych dla nauczycieli ale można tam znaleźć dużo darmowych materiałów. Gra, którą prezentuję poniżej pochodzi właśnie z tej strony
Zasady są proste: uczeń rzuca kostkami, sumuje oczka i dodaje jeszcze 1. Wynik przykrywa swoim żetonem. W wersji z odejmowaniem uczeń sumuje wyrzucone oczka a następnie odejmuje je od 13. Wygrywa ta osoba, która przykryje swoimi żetonami największą liczbę pól. Miłego grania! 


Reakcje:

0 komentarze: