11 sierpnia 2015

Bazgrołki

Nigdy nie umiałam rysować. Odkąd pracuję w szkole zaczęłam interesować się tym tematem. Dzieci często pytają: a jak narysować konia? Kiedy nie miałam w klasie internetu, po prostu próbowałam jakoś wybrnąć z tej sytuacji i podejmowałam próby rysowania, ale kończyło się na tym, że dzieciaki rysowały same i wychodziło im to o wiele lepiej ode mnie. Dziś posiłkuję się internetem i jak tylko pojawia się pytanie wpisuję w wyszukiwarce How to draw.... (i tu wpisuję angielską nazwę zwierzątka). Zobaczcie sami jakie to proste.


Moja umiejętność nieco wzrosła odkąd zaczęłam uprawiać doodling czyli gryzmolenie. W necie znajdziecie wiele kursów i samouczków wpisując hasło how to doodle. Poza tym ostatnio stał się bardzo popularny sketchnoting. Zainspirowana rysunkami Sylvii Duckworth stworzyłam swój tabletowy alfabet. Zaprezentuję go niedługo.
Dziś, dzięki koleżance z fejsbukowej grupy, zainteresowałam się małym projektem rysowniczym. Przez cały miesiąc rysujemy coś związanego z tematem podanym w tabelce, a na koniec prezentujemy efekty. Zobaczcie sami myślę, że warto!

http://www.zenja.pl/bo-w-kazdym-drzemie-picasso-lub-monet-20-dni-gryzmolenia/
 
Reakcje:

1 komentarze:

Zenja pisze...

Cześć Joanno! Ciekawe, jak tam się mają Twoje rysunki :) Świetnie propozycje ze zwierzątkami znalazłaś! Można spokojnie je odrysować w celach edukacyjnych :D