17 czerwca 2016

Zgadnij kto to? Zgadnij co to?

Znacie grę Zgadnij kto to? Jeśli tak to przyznacie że jest świetna!!! W zestawie znajdziemy kilka plansz ale jeśli gramy często mogą się nam znudzić. Co wtedy? Można narysować swoje własne. Można też wydrukować plansze które znajdziemy w Internecie. Np. na stronie printoteka.pl można znaleźć wiele plansz do druku.

Jest też sposób żeby zagrać na własnych planszach i to bez użycia specjalnego pudełka.
Wystarczy wykonać tabelkę i wpisać w nią wyrazy lub wkleić obrazki. Strony drukujemy podwójnie i rozdajemy dzieciakom. Żeby zasłonić plansze przed przeciwnikiem można wykorzystać podręcznik lub tekturową teczkę a do zakrywania pól świetne będą zakrętki lub jakiekolwiek żetony, kosteczki, pionki a nawet wycięte z papieru figury. Jeśli kartki zalaminujemy, niepotrzebne pola można zakreślać markerem do tablic suchościeralnych. Kiedyś grałam z moimi uczniami w wersję ortograficzną i ornitologiczną. Plansze wyglądały tak:

 Planszę z ptakami pobrałam z pakietu edukacyjnego wydanego z okazji Dnia Ptaków ze strony ekokalendarz.pl A poniżej plansza do pobrania z wyrazami z h i ch. Miłej zabawy!!! :)


P.S. Jeśli nie wiecie jak grać, to zapraszam na zamiastkserówki.edu.pl gdzie opisałam zasady :)
Reakcje:

0 komentarze: