29 maja 2016

Pinterest - kopalnia pomysłów

Pinterest to niezwykłe miejsce, o którym już pisałam TUTAJ
Dziś chciałabym pokazać Wam jak szukać inspiracji w tym gąszczu, ponieważ najfajniejsze rzeczy można znaleźć w języku angielskim.
W języku angielskim prace plastyczne są określane mianem CRAFT tak więc jeśli wpiszemy to w polu wyszukiwarki to znajdziemy pomysły wszelakie. W zasadzie będą to głównie rękodzieła.
Dopiero zawężając wyniki wyszukiwania znajdziemy to czego konkretnie szukamy, np. kiedy wpiszemy craft for kids otrzymamy pomysły na prace plastyczne dla dzieci. Dopisując słowo określające porę roku lub święto zawęzimy poszukiwanie jeszcze bardziej np. christmas crafts for kids, spring crafts for kids, halloween crafts for kids
Do wyrazu craft można jeszcze dołożyć określenie paper, paper bag, toilet paper, paper plate, recycle, preschoolers
Wyniki możemy przeglądać w trzech trybach:
Twoje piny - zapisane przez nas pomysły,
Pinnerzy - czyli osoby nazywające się tak jak w polu wyszukiwania
Tablice - zbiory wszystkich pomysłów w tym temacie zebrane przez kogoś na tablicy o takiej nazwie.
W ostatnim przypadku przeglądanie może okazać się bardzo korzystne gdyż możemy znaleźć wiele innych pomysłów, które są zapisane pod inną nazwą ale dotyczą szukanego tematu.
PAMIĘTAJ!
Załóż sobie tablice tematyczne i wtedy dopiero przypinaj do nich posty. Najlepiej jeśli tablica będzie nazwana w języku angielskim, gdyż kolejne pomysły będą które pokażą się na naszej głównej ścianie będą kojarzone z tymi pomysłami, które już mamy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby tworzyć bazę polskojęzycznych postów opisujących ciekawe pomysły. Zatem do dzieła!
Reakcje:

0 komentarze: