Dziś powstały dwa dzieła sztuki zainspirowane pracami prosto zza oceanu. Odwiedzam bloga amerykańskiej nauczycielki sztuki, która robi niesamowite rzeczy z dzieciakami. Jeśli chcecie się przekonać zaglądnijcie tu. Pierwsza praca przedstawia nasze imiona. Należy kartkę pozginać tyle razy aż zostanie podzielona na 16 prostokątów. Następnie w każdym prostokącie należy napisać jedną literę swojego imienia. Litera powinna maksymalnie wypełniać pole i musi być napisana pastelami olejnymi lub kredkami świecowymi. Kolor i kolejność liter dowolne. Następnie należy wypełnić puste miejsca farbami akwarelowymi. Oto efekty naszej pracy:
Kolejna praca jest trochę czasochłonna i małe szkraby mogłyby się trochę znudzić, chyba że pracę rozłożymy na etapy. Nasz Fif powiedział, że dziękuje a le woli się poprzyglądać ;-) No więc należy naszkicować płynącego żółwia. Kontury można pociągnąć świeczką lub białą pastelą. Potem należy pokolorować obrazek pastelami a na końcu pokryć kartkę akwarelami. Oto efekt:
Zachęcam do wykonania. Świetne zajęcie na zimowe wieczory.
Jesienne drzewa Bardzo lubię prace plastyczne, które nie są szablonowe i w rezultacie każda praca wygląda inaczej. Temat jest jeden, materiały też ale wykonanie zależy od inwencji twórczej ucznia. Taką pracą są jesienne drzewa z liśćmi…Read More
Wiosenne kapelusze
Wiosenne kapelusze wykonuję ze wszystkimi moimi uczniami. Są tak piękne i tyle przy nich zabawy, że nawet chłopcy chętnie podejmują zadanie.
Do wykonania kapeluszy potrzebujemy:
- czarno-białe gazety,
- taśmę papierową,
- …Read More
Storczyki dla mamy
W grupie Pomysły na prace plastyczne na FB znalazłam bardzo fajny pomysł na prezenty dla mamy. Te piękne storczyki od razu przypadły nam do gustu. Trzecioklasiści nie mieli problemu aby je wykonać. Przygotowaliśmy puszki …Read More
Bałwankowa zawieruchaB jak buty, bóbr, bal, bigos... Niee! B jak bałwan zimową porą pasuje jak ulał! No więc przy okazji wprowadzania litery pojawiła się również piosenka: "Stoisz smutny nasz bałwanku, ze spuszczoną głową...". Postanowiliśmy rozw…Read More
Elmer spotyka Kandinskiego
W tym roku zaczęłam realizować projekt "Artysta miesiąca". W każdym miesiącu poznamy sylwetkę sławnego artysty i stworzymy pracę na wzór stylu artysty.
Pierwszy artysta to Wasilly Kandinsky, rosyjski malarz, współtwórca abs…Read More
Nazywam się Joanna Apanasewicz. Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego i lubię to. Jestem również członkinią grupy SuperBelfrzy RP. Staram się pracować kreatywnie i z pasją, dowodem czego mogą być pomysły, które prezentuję na stronie.
Mona publikacja
Zrób to sam/a. Dydaktyczne pomoce (niemal) z niczego. Poradnik opisujący jak wykonać proste pomoce edukacyjne ze "śmieci".
0 komentarze:
Prześlij komentarz