19 stycznia 2013

Zabawy na długie wieczory

Spadł śnieg i to duuuużo. Szkoda tylko, że nie chce się lepić :( Ale znaleźliśmy na to lekarstwo i ulepiliśmy własnego bałwana w domu, a właściwie to cztery bałwany. Pierwszy wygląda tak:
Oczywiście to ten biały ;-) Kolejne są trochę mniejsze i powstały z wytłoczek. Ale po kolei. Najpierw wycięliśmy i pomalowaliśmy wytłoczki. Kiedy schły na białej kartce rysowaliśmy świecą śnieżynki. Następnie pomalowaliśmy kartkę niebieską farbą akwarelową. Następnie ozdobiliśmy wytłoczki tak aby przypominały bałwanki no i przykleiliśmy na kartkę. Tadaaam!


Inną ciekawą zabawą jest "wydrapywanka". Trzeba najpierw pokolorować kartkę pastelami olejnymi w dowolny sposób. Mogą to być plamy, paski. Najważniejsze jest to, aby bardzo dokładnie pokryć całą kartkę. Następnie należy nałożyć grubą warstwę farby plakatowej lub pomalować całość tuszem. Czasem trzeba pomalować dwukrotnie, gdyż farba nie pokrywa tłustej powierzchni jaką utworzyły pastele. Jak już farba wyschnie to możemy zacząć wydrapywać obraz. W tym celu używamy wykałaczki, nożyka, niepiszącego długopisu, cyrkla etc. Oto efekty naszej pracy:
 Życzymy wszystkim kolorowej zimy!

Reakcje:

0 komentarze: