20 stycznia 2013

Pinterest

Pinterest - zaraza, zguba, największy złodziej czasu na świecie ale zarazem NAJWIĘKSZA KOPALNIA POMYSŁÓW!!! Ten portal pochłonął mnie ostatnio bez reszty. Szukam wszystkiego, co związane jest ze szkołą, głównie matematyką ale pracami plastycznymi również. Można tam znaleźć naprawdę wszystko.
Pinterest to taka tablica na której przypinamy ciekawe posty. Przypomina to trochę zakładkę "Ulubione" w naszej przeglądarce, z tą różnicą jednak, że tu widać zawartość postu, dzięki grafice jaka jest  w nim zawarta. 
Na swoim profilu można stworzyć niezliczoną ilość katalogów (mniejszych tablic tematycznych) i przypinać do nich posty znalezione w necie. Na górnej belce jest przycisk Add+ i wystarczy na niego kliknąć aby dodać "pinezkę" a następnie wkleić adres URL postu, który chcemy przypiąć. 
Można również przeglądać tablice innych użytkowników i przepinać posty na swoją tablicę. Służy do tego przycisk "Repin". 
Można również wyszukiwać przypięte posty wpisując zakres tematyczny lub konkretną nazwę. Np. kiedy wpiszemy "math for kids" otrzymamy ciekawe pomysły na to, jak rozwijać kompetencje matematyczne dzieci przy wykorzystaniu różnych, czasem banalnych a nawet niekonwencjonalnych przedmiotów. Wpisując "craft for kids" znajdziemy pomysły na prace plastyczne z dziećmi. Tak więc, jak sami widzicie, nie trzeba już przeglądać tysiąca stron w poszukiwaniu ciekawego postu. Wystarczy zarejestrować sie na Pintereście i "pinować". Ale uprzedzam wszystkich - TO WCIĄGA!
Zapraszam na mój profil na Pintereście: http://pinterest.com/apanaski/
Reakcje:

0 komentarze: